سوالات متداول سوالات متداول

سوالات متدوال

از نظر مفهومی هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند ولی اداره مهاجرت کانادا از کلمه Refuse که مودبانه تر است استفاده می کند.

مهمترین تفاوت رزومه و CV در طول (تعداد صفحات) محتوا و هدف آنهاست. رزومه خلاصه ای ۱-۲ صفحه ای از تحصیلات، تجربیات و مهارت های شماست. هدف از نوشتن رزومه تهیه متن کوتاهی است که معمولا خواننده آن ۱-۲ دقیقه زمان صرف خواندن آن می کند. بنابراین رزومه باید دقیقا مواردی را شامل شود که مرتبط با زمینه درخواست شما و حاوی اطلاعات مربوط به آن باشد.

یک CV معمولا ۲ تا چند صفحه را شامل می شود که در آن اطلاعات با جزییات بیشتری بیان شده اند. CV ها برای آمریکا می تواند تمام زمینه های کاری و تحقیقی شما اعم از زمینه مورد درخواست و تمام زمینه های دیگری که دقیقا با زمینه درخواست شما یکسان نیست را در بر گیرد.

در حال حاضر بین روش های اقانت دایم روش استارت آپ و در روش های ویزاهای موقت روش  دانشجویی به شما پیشنهاد می شود.

طبق قوانین کانادا، افرادی که تاریخ اعتبار کارت اقامت دائم PR کانادای آنها گذشته باید برای ورود قانونی و بازگشت به کشور کانادا از طریق مرزهای هوایی، دریایی یا قطار، تقاضای مجوز یک بار ورود به خاک کانادا (تراول داکیومنت) از سفارت کانادا کنند.

طبق بازار کار کانادا، سالانه حداکثر شغل در بخشهای مهندسی و مکانیک پیش بینی می شود. این نشان می دهد که چشم انداز آینده در این بخش ها بهترین است. پیش بینی می شود فارغ التحصیلان مهندسی حدود 130،000 تا 170،000 CAD درآمد کسب کنند و بهترین رشته ها برای آینده کانادا تحصیل در همین زمینه ها می باشد.

بله، می توانید. شما با بلو کارت اتحادیه اروپا مجاز به مدت یک سال در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید.

این مورد در مورد اعضای خانواده شما نیز صدق می نماید. با این حال، این زمان در هنگام درخواست مجوز اقامت به حساب نخواهد آمد.

زمان تحصیل در فوق لیسانس در فرانسه ۲ ساله است و دروس به زبان فرانسوی ارائه می شود و داشتن مدرک زبان در سطح B2 ضروری است ( در دانشگاه های خصوصی فرانسه امکان ارائه دروس به زبان انگلیسی وجود دارد ) هم چنین فرد برای اخذ پذیرش باید معدل بالای ۱۵ و مدرک کارشناسی در رشته مربوطه را داشته باشد . دانشجویان در سال دوم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه می توانند دوره Research یا Professional را انتخاب کنند که تفاوت آن در این است که کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند دوره Research و کسانی که بلافاصله پس از اتمام تحصیل قصد ورود به بازار کار را دارند دوره Professional را انتخاب می نمایند .